Hakkında

Gonca Kubat

İçsel Dönüşüm Terapisti

2000’li yılların başında uzun yıllar insan kaynakları ve kalite yöneticiliği yaparken kişisel gelişim ve özümüzdeki gücü araştırmaya başlayıp, bu yola önce kendi üzerimde çalışarak başladım. Öğrendiğim farklı yöntemlerden en etkili olanları geliştirip kısa sürede çözüme ulaştıran İçsel Dönüşüm Sistemini oluşturdum. Bu sistemin faydalarını gördükçe kendisini değiştirmek, dönüştürmek isteyenlere ulaşmaya başladım.

Çocukluğumdan beri ben neden dünyaya geldim, hiç olmamış olmak nasıl bir duygudur diye merak edip, soruyordum. Bana göre herkesin yaşamda bir amacı vardı ve ben bu amacı bulup buna göre yaşarsam hayalimdeki hayatı yaşayabilir, mutlu olabilirdim.

Önce okulumu bitirip iş yaşamına atılmak ve yönetici olmak istedim. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdim ve bana uygun işler aradım. Kimi zaman sadece para kazanmak için bana çok uygun olmadığını düşündüğüm işleri yapmak durumunda kaldım. Biliyordum ki her şey bir basamaktı ve ben de adım adım hedefime doğru yürümeye devam ettim. Kalite Yönetim Müdürü olduğumda 27 yaşımdaydım. Bu hazzı iki yıl yaşadıktan sonra aslında istediğimin bu olmadığını anladım ve İnsan Kaynakları alanına yöneldim. Bu alanda 7 yıl çalıştım ve bu arada yüksek lisansımı da yaparak kendimi geliştirdim. Çalıştığım işyerine Mükemmellik Modeli kurarak ekibimle firmama ödüller kazandırdım. Kişisel gelişimin birçok alanında eğitimler aldım, seminerlere katıldım. (Aldığım eğitimlerden bazıları Uluslararası Onaylı Profesyonel Koçluk, Temel Psikoloji, NLP (Beyin Dili Programlama), EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği), Uluslararası Sertikalı Hipnoterapi (NGH -Ulusal Hipnotistler Birliği Üyeliği), Regresyon Terapisi, Kuantum ve Tasavvufla Bilinç Dönüşümü, İletişim, Eğitimcinin Eğitimi, Liderlik ve Yöneticilik, Sezgisel Bakış ve Gönül Farkındalığı, Geçmişten Özgürleşmek, Yaratıcı Düşünce…)

İnsan Kaynakları Danışmanlık Firmamı kurduğumda adaylarla yaptığım görüşmelerde insanlara yardım etmekten ve onların mutluluğuna vesile olmaktan keyif aldığımı fark ettim. İş bulma konusundaki yardımlar dış kaynaklarla kısıtlı kaldığından kişilerin özel dünyalarına ışık tutmam gerektiğini fark ettim.

İnsanlara içsel dönüşüm için rehberlik yapmak istiyorsam işe önce kendimden başlamalıyım diyerek önce kendimi beslemeye giriştim.  Bu süreçte birçok şey denedim araştırdım, sorguladım. Çeşitli kişisel gelişim teknikleri ve uzun seyahatlerle farklı kültürleri tanıma süreçlerine girdim. Bir gün yaptığım bir iyiliğin bana o zamanlar acı diyebileceğim bir dönüşümü oldu. Bu neden başıma geldi, diye sorgularken o zamana kadar öğrenmiş olduğum teknikler sorunumun bendeki etkilerini gidermeye yetmiyordu. Çare olacağını düşündüğüm bir tekniği kendime uygularken, okuduğum kitabın sayfaları havuza uçunca bunu bir mesaj olarak aldım ve kitabı kapattım. Tüm öğrendiklerimi uygulamayı bir kenara bıraktım. Uykularım kaçıyor, sürekli ağlama isteğine giriyordum ve içimden bir şey yapmak gelmiyordu. İnsanın önce okuması ve anlaması gereken kendisiymiş onun farkında vardım.

Huzur ve mutluluk sadece dış şartlara bağlı olmayıp, bakış açısıyla ilişkiliydi. O zamanlar yaptığım araştırmalar sonucu frekansımı değiştiren şey tasavvuf üzerine yoğunlaşmak oldu. Tasavvufa yöneldikçe içsel dönüşümle kişinin değişebileceğini gördüm. Yıllarca kişisel gelişimle ilgilenmiş biri olarak tasavvufun çok daha eskilerden oradaki kavramları anlattığını esasında her şeyin öz’ümüzde mevcut olduğunu fark ettim. Aslında değişimin içeriden dışarıya doğru olduğunu anladım. Geçmişte beni üzen olayların duygusal etkilerinden özgürleştikçe istediğim hayata yönelik adımlar atmaya başladım.

Ben değiştikçe karşıma çıkan insanlar da sanki değişmeye başlıyor, olayların çözümü daha kolaylaşıyordu. Artık kendimi daha mutlu ve huzurlu hissediyordum, ilişkilerimde denge ve değer konusunun farkına varıp sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurmaya başladım. İş konusunda ne yapacağım diyerek umutsuzca düşünmek yerine yeni fikirler üretmeye başladım. Sahneye çıkmak benim için korku iken, kendimi aşma gayretlerim ve çalışmalarla eğitimler vermeye başladım. Değişim ve hayatı daha güzel yaşama konusunda ışık tuttuğum ve öğrendiklerimi paylaştığım insanlar da hayatlarındaki gelişmeler için bana olumlu dönüşler yaptıkça uygulamaların isteyen herkeste gerçekten yararlı olduğunu gördüm. Sonuç olarak tek bir yönteme odaklanmak yerine ihtiyaç duyulan ve olumlu dönüşümler gördüğüm teknikleri kişilere özel olarak uygulayarak, İçsel Dönüşüm Sistemini oluşturdum.

Hepimizin özünde çok büyük bir potansiyeli var. Özümüzdeki  güçle ne kadar bağlantıda olursak kendimizi o kadar mutlu, huzurlu ve güçlü hissedebiliriz.

İçsel Dönüşüm Sistemiyle doğu ve batının öğretilerini bulunduğum kültüre uyarlayarak hem bilimsel hem de isteğe göre maneviyatı güçlendirici çalışmalar yapıyorum. İhtiyaca ve kişiye özel farklı yöntemlerle (Yaşam Koçluğu, Özel Meditasyon Çalışmaları, NLP (Beyin Dili Programlama), Travma Temizliği, Bilinçaltı Kodlama, Regresyon (Duygulara yapılan zihinsel yolculuk), Duyguların dönüştürülmesi, Atalardan alınan yüklerden özgürleşme, Affetme, Negatif Bağların Kesilmesi, Gibberish, Ho’oponopono, Dans Hareket Terapisi,  EFT gibi tekniklerle) danışanlarıma olmak istediği kişi olma konusunda destek vererek kalıcı ve kesin çözümlere ulaşmalarını sağlıyorum. Seansların yanı sıra, tüm danışanlarıma takviye edici ücretsiz materyaller (Özel Meditasyon ve Kişiye Özel Telkin CD’si) hazırlıyorum.

Bireysel seansların dışında İçsel Potansiyelimizi Ortaya Çıkarmak, Düşünce ve Bilinçaltımızın Hayatımıza Etkileri, Yaratıcı Düşünce, Motivasyon, Hayata Farklı Bak eğitimleri veriyor, İçimizdeki Çocukla Buluşarak Mutluluğa Adım Atıyoruz konsepti olan Gibberish, Kahkaha & Dans Terapisi etkinlikleri yapıyorum.

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!