fbpx

Hakkında

Beliz Gonca Kubat

İçsel Dönüşüm Uzmanı

13 Eylül 1979 Bolu doğumluyum. Çocukluğumdan beri ben neden dünyaya geldim, hiç olmamış olmak nasıl bir duygudur diye merak edip, soruyordum. Bana göre herkesin yaşamda bir amacı vardı ve ben bu amacı bulup buna göre yaşarsam hayalimdeki hayatı yaşayabilir, mutlu olabilirdim.

Önce okulumu bitirip iş yaşamına atılmak ve yönetici olmak istedim. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdim ve bana uygun işler aradım. Kimi zaman sadece para kazanmak için bana çok uygun olmadığını düşündüğüm işleri yapmak durumunda kaldım. Biliyordum ki her şey bir basamaktı ve ben de adım adım hedefime doğru yürümeye devam ettim. Kalite Yönetim Müdürü olduğumda 27 yaşımdaydım. Bu hazzı iki yıl yaşadıktan sonra aslında istediğimin bu olmadığını anladım ve İnsan Kaynakları alanına yöneldim. Bu alanda 7 yıl çalıştım ve bu arada yüksek lisansımı da yaparak kendimi geliştirdim. Çalıştığım işyerine Mükemmellik Modeli kurarak ekibimle firmama ödüller kazandırdım. 2000’li yılların başında uzun yıllar insan kaynakları ve kalite yöneticiliği yaparken kişisel gelişim ve özümüzdeki gücü araştırmaya başlayıp, bu yola önce kendi üzerimde çalışarak başladım.

İnsan Kaynakları Danışmanlık Firmamı kurduğumda adaylarla yaptığım görüşmelerde insanlara yardım etmekten ve onların mutluluğuna vesile olmaktan keyif aldığımı fark ettim. İş bulma konusundaki yardımlar dış kaynaklarla kısıtlı kaldığından kişilerin özel dünyalarına ışık tutmam gerektiğini fark ettim. Kişisel gelişimin birçok alanında eğitimler aldım, seminerlere katıldım.

Aldığım eğitimlerden bazıları Uluslararası Onaylı Profesyonel Koçluk (ICF), NLP (Beyin Dili Programlama), EFT (Duygusal Özgürlük Tekniği), Uluslararası Sertikalı Hipnoterapi (NGH -(National Guild of Hypnotists), Regresyon Terapisi, Kuantum ve Tasavvufla Bilinç Dönüşümü, Temel Psikoloji, İlişki Koçluğu (İstanbul Üniversitesi),  Eğitimcinin Eğitimi (MEB), Liderlik ve Yöneticilik, İletişim, Sezgisel Bakış ve Gönül Farkındalığı, Geçmişten Özgürleşmek, Yaratıcı Düşünce…)

İnsanlara içsel dönüşüm için rehberlik yapmak istiyorsam işe önce kendimden başlamalıyım diyerek önce kendimi beslemeye giriştim.  Bu süreçte birçok şey denedim araştırdım, sorguladım. Çeşitli kişisel gelişim teknikleri ve uzun seyahatlerle farklı kültürleri tanıma süreçlerine girdim. Bir gün yaptığım bir iyiliğin bana o zamanlar acı diyebileceğim bir dönüşümü oldu. Bu neden başıma geldi, diye sorgularken o zamana kadar öğrenmiş olduğum teknikler sorunumun bendeki etkilerini gidermeye yetmiyordu. Çare olacağını düşündüğüm bir tekniği kendime uygularken, okuduğum kitabın sayfaları havuza uçunca bunu bir mesaj olarak aldım ve kitabı kapattım. Tüm öğrendiklerimi uygulamayı bir kenara bıraktım. Uykularım kaçıyor, sürekli ağlama isteğine giriyordum ve içimden bir şey yapmak gelmiyordu. İnsanın önce okuması ve anlaması gereken kendisiymiş onun farkında vardım.

Huzur ve mutluluk sadece dış şartlara bağlı olmayıp, bakış açısıyla ilişkiliydi. O zamanlar yaptığım araştırmalar sonucu frekansımı değiştiren şey tasavvuf üzerine yoğunlaşmak oldu. Tasavvufa yöneldikçe içsel dönüşümle kişinin değişebileceğini gördüm. Yıllarca kişisel gelişimle ilgilenmiş biri olarak tasavvufun çok daha eskilerden oradaki kavramları anlattığını esasında her şeyin öz’ümüzde mevcut olduğunu fark ettim. Aslında değişimin içeriden dışarıya doğru olduğunu anladım. Geçmişte beni üzen olayların duygusal etkilerinden özgürleştikçe istediğim hayata yönelik adımlar atmaya başladım.

Ben değiştikçe karşıma çıkan insanlar da sanki değişmeye başlıyor, olayların çözümü daha kolaylaşıyordu. Artık kendimi daha mutlu ve huzurlu hissediyordum, ilişkilerimde denge ve değer konusunun farkına varıp sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurmaya başladım. İş konusunda ne yapacağım diyerek umutsuzca düşünmek yerine yeni fikirler üretmeye başladım. Sahneye çıkmak benim için korku iken, kendimi aşma gayretlerim ve çalışmalarla eğitimler vermeye başladım. Değişim ve hayatı daha güzel yaşama konusunda ışık tuttuğum ve öğrendiklerimi paylaştığım insanlar da hayatlarındaki gelişmeler için bana olumlu dönüşler yaptıkça uygulamaların isteyen herkeste gerçekten yararlı olduğunu gördüm. Sonuç olarak tek bir yönteme odaklanmak yerine ihtiyaç duyulan ve olumlu dönüşümler gördüğüm teknikleri kişilere özel olarak uygulayarak, İçsel Dönüşüm Sistemini oluşturdum. Bu sistemin faydalarını gördükçe kendisini değiştirmek, dönüştürmek isteyenlere ulaşmaya başladım.

İçsel Dönüşüm Sistemiyle doğu ve batının öğretilerini bulunduğum kültüre uyarlayarak hem bilimsel hem de isteğe göre maneviyatı güçlendirici çalışmalar yapıyoruz. İhtiyaca ve kişiye özel farklı yöntemlerle (Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu, Özel Meditasyon Çalışmaları, NLP (Beyin Dili Programlama), Travma Temizliği, Bilinçaltı Kodlama, Regresyon (Duygulara yapılan zihinsel yolculuk), Duyguların dönüştürülmesi, Atalardan alınan yüklerden özgürleşme, Affetme, Negatif Bağların Kesilmesi, Gibberish, Ho’oponopono, Dans Hareket Terapisi,  EFT), imajinasyon gibi birçok yöntemle  danışanlarıma olmak istediği kişi olmaları konusunda destek vererek kalıcı ve kesin çözümlere ulaşmalarını sağlıyoruz. Seansların yanı sıra, tüm danışanlarımıza takviye edici ücretsiz materyaller (Özel Meditasyon ve Kişiye Özel Telkin CD’si) hazırlıyoruz.

Bireysel seansların dışında İçsel Potansiyelimizi Ortaya Çıkarmak, Düşünce ve Bilinçaltımızın Hayatımıza Etkileri, Yaratıcı Düşünce, Motivasyon, Hayata Farklı Bak eğitimleri veriyor, İçimizdeki Çocukla Buluşarak Mutluluğa Adım Atıyoruz konsepti olan Gibberish, Kahkaha & Dans Terapisi etkinlikleri yapıyor, İlişkilerle Kendini Keşif Yolculuğu, Geçmişten Özgürleşmek, Bakış Değişince Akış da Değişir üzerine  atölye çalışmaları düzenliyoruz. Gedik Ünivesitesi Sürekli Eğitim Merkezinde sertifikalı İçsel Dönüşüm Eğitimleri veriyoruz.

Hepimizin özünde çok büyük bir potansiyeli var. Özümüzdeki  güçle ne kadar bağlantıda olursak kendimizi o kadar mutlu, huzurlu ve güçlü hissedebiliriz.

error: Content is protected !!