fbpx

Atölyeler

En İyi Hâline Yolculuk

Hâlden hâle girerek dönüşüyorsun.

Yaşadıkların karşısında çaresizlik, üzüntü, acı hissetmen doğal; hislerini yok sayamazsın, kapıdan kovsan da bulduğu ilk delikten, boşluklardan sızacaktır.
Duygunu hissetmeye izin ver, sonra onu gereken şekle dönüştürmeyi bil.
Maddenin katı, sıvı, gaz, plazma gibi halleri olduğu gibi insan da hâlden hâle girer.
Suyun katı halinden sıvı haline sonra buhara dönüşmesi gibi; sen de duyguların kırgınlıktan iyileşmeye, öfkeden anlamaya, acıdan feraha, üzüntüden umuda, çaresizlikten farklı çözümler bulmaya dönüştürebilir, daha yararlı bir şekilde kendini yönlendirmeyi öğrenebilirsin.
Girdiğin hâllerin farkında ol ve senin için iyi olana dönüştür.

*Zarar veren düşüncelerinden kurtulmak,

*Süreci tamamlanması gereken duygularını dönüştürmek,

*Geçmişinden özgürleşmek,

*Yaşamda olmak istediğin haline ulaşmak istiyorsan

Bilimsel etkinliği kanıtlanmış yöntemlerin anlatılıp, bol uygulamanın yapıldığı, kendini aşarak, en iyi haline dönüştüreceğin muhteşem atölye çalışmamız başlıyor.

En iyi haline yolculuk atölyemizde duygusal hallerimizi yönetmeyi öğrenerek, takılı kaldığımız durumlardan özgürleşip, içsel gücümüzü ortaya çıkarıyoruz.

Yaşamda bizi tetikleyen (üzüntüler, bastırılmış acılar, korkular, utanç, öfke, kıskançlık vb.) duyguların farkına vararak, nasıl daha iyi hallere geçiş yapabileceğimizi deneyimleyeceğiz.

Atölye İçeriği:

  1. İçindeki seni, gölge benliğini, potansiyelini keşfetmek,
  2. Hayatını etkileyen, üzen, kızdıran, kötü hissettiren duyguları 4 farklı yöntemle dönüştürmek
  3. Geçmişle bağları kesmek ve enerjiyi geri almak,
  4. Kendini affetme ve kendiyle barışık olma çalışması
  5. Olmak istediğin halini deneyimlemek

* 6. Frekansı yükselten, motivasyon ve ilham veren özel telkin kaydı

* 7. Etkinliği kanıtlanmış meditasyonlar…

Piyasada on binlerce lira ödeyerek alacağın eğitimlerin özünü süzerek aktardığım atölyemizi kollektif bilince katkı olmak adına gerçekleştiriyorum. Verim açısından sınırlı sayıda kişi kabul edebiliyorum.

Tarihler: 6 ve12 Haziran 2024 Saatler: 20:30 – 22:30

Eğitim Yeri: Zoom Online (link iletilecektir.)

Eğitim Bedeli: 2000TL 

Duygusal iniş çıkışlarını yönetmek, enerjini dengelemek, olmak istediğin halini deneyimlemek istersen limit dolmadan hemen başvur.

  Adınız, Soyadınız

  Telefon Numaranız (Başına 0 koyarak ve boşluk bırakmadan girin)

  E-posta Adresiniz

  Doğum Yılınız

  Yaşadığınız Şehir

  Probleminizden kısaca bahsedin

  Mottomuz: “Bakış değişince Akış da Değişir.” (Beliz Gonca Kubat)

  Atölyelerimize katılanlar neler söylediler?

  En İyi Versiyonuna Yolculuk Atölyemizden sonra geribildirimler

  “2024 yılı için kendime dair belirlediğim hedef “kendimin en iyi versiyonunu ortaya koymak” idi. Bu bakımdan hedefimle aynı adı ve amacı taşıyan atölye ilanını okuyunca hemen başvurumu yaptım. İyi ki katılmışım diyorum şimdi.
  Her şeyden önce Gonca Hanımın katılımcılara katkı olmaktaki samimiyeti ve gayreti, niyetiyle çok uyumluydu. Farkındalık oluşturacak soruları, bizi içimize bakmamıza yönlendiren ödevlendirmeleri, grubun atölyeden beklentilerine göre hazırladığı telkin meditasyonları, travma dönüştürme, duyguyu sağaltma, anne ile helalleşme gibi uygulamaları ile hepimize katkı oldu.  

  Ben özellikle çocukluk travmamın seçimlerimi etkileyen bağlarını görmüş ve atölyedeki uygulama ile etkisinden özgürleşmiş olmaktan dolayı çok memnunum. 

  Atölye; başımıza gelen olay, durum ve kişilerin her birinin; bizde değişmesi, artık bırakılması gereken bir inanışa işaret ettiğini gösterdi. Bilinçaltımızın seçimlerimizdeki, tepkilerimizdeki etkisini fark ettirdi. Bu fark ediş ile düşüncelerime, sözlerime ve tepkilerime  bundan sonra daha dikkat edeceğime inanıyorum. 

  Üç hafta boyunca bir aile sıcaklığında yaralarımızı konuştuğumuz, şifalandırmak üzere uygulamalar yaptığımız güzel bir deneyim oldu atölye. 

  Gonca Hanıma, samimiyeti, gayreti ve ilgisi için teşekkür ediyorum. Yolumuzun bir kere daha kesişmesi dileğiyle diyorum…” Serra B.

  “Beliz hanim merhaba 3 haftalık süreç bittiği için üzüldüm. Ama bana kattiklarindan dolayı çok mutluyum. Ses tonunuz anlatiminiz okadar guzelki insan iyileşmek isterse iyileşiyor. Farkindaligim daha da arttı. iyiki sizinle karşılaştım. Atolyede bize kattiklariniz kendimizin en iyi halini ortaya çıkarma hepsi mükemmeldi özellikle travmam dediğin kişinin altında başka bireyin çıkması, birine olan kizginligimin meğerse bende olmasını istediğim bir duygu olduğunu anladım. artik ona göre yol alıyor ona göre şekil veriyorum kendime ve hayatıma. cok teşekkür ederim. Hepimizi tek tek dinleyip sorular sormanız, ödev vermeniz gün içinde ilgilenmeniz hepsi harikaydı. Ayrica çocuklugumuza dönmek muhteşemdi. Ozgurlesmis hissediyorum, hafiflemiş hissediyorum, kendime harika yatırım yaptığımi.dusunuyorum.iyiki varsınız. Yine siz hep siz”

  “Sevgili Gonca Hanım,
  Sabahı bekleyemedim, içimde tutamadım sizinle de paylaşmak istedim. 
  Atölye hakkındaki görüşlerimi size iletmiştim. Şimdi atölye sonrası somut değişimleri sizinle paylaşmak istiyorum:

   1. KITLIK BİLİNCİ: Bilinç dışı düzeyde -ben istemeden çalışıp da- davranışlarımı etkileyen kıtlık, yetememe, darda kalma gibi kaygılar kayboldu. Böyle bir bilinç çalışmıyor artık. Bu sebeple “kendimden kısmak,, gibi tutumlarım da yok. Kendime hediyeler alarak, minik ödüller vererek attığım adımlardan sonra şimdi kendime maddi olarak da yekün tutan ödüller veriyorum ve suçluluk duygusuna kapılmadığımı fark ediyorum. Önceleri, kendim için harcadıkça suçluluk ve pişmanlık duygusuna kapılırken şimdi hak etmişlik duygusu güçleniyor. 

   1. ALMA-VERME DENGESİ: Kendime verdikçe etraftan da alabildiğimi gözlemliyorum. Etrafıma da kendimi ihmal etmeden ama beklentiye de girmeden verdikçe kullanılmışlık / mağdur hissine düşmüyorum. 

   1. YENİDEN BİR İŞ BULAMAMA KAYGISI: Bilinçli farkındalıkla merkeze kendimi aldıkça, akışa teslim olma idrakini güçlendirdikçe niyetler de bir bir gerçekleşiyor. Bugün (21 Şubat) arkadaşımın önermesiyle görüştüğüm eğitim kurumu ile anlaştım ve tam da istediğim biçimde haftada 2-3 gün öğretmenlik yapacağım. Yeniden öğrencilerle buluşmak, mesleğimi kolaylıkla ve keyifle, hayatı da ıskalamadan yapacak olmak… Harika bir gelişme! Sevincimi, şükrümü ifade edemem kelimelerle!…

  Tespit ettiğim somut değişimler bunlar… Bu gelişmelerde; atölyenizin, telkin meditasyonlarınızın katkısı ve (e, hadi kendi hakkımı da teslim edeyim)  benim disiplinli çalışmamın katkısı var. Gece ve sabah telkin meditasyon ödevimizi düzenli yaptım. 1 Şubat’ta başlamıştım, bakın bugün 21 gün olmuş ve netice yukarıda maddelediğim gibi. ” 

  Hayatta, İşte, İlişkilerde Döngüleri Kırmak Atölyemizden sonra geribildirimler 
  “Bu zamana kadar çok eğitimlere katıldım. Ama bu kadar rahatlamamıştım. Ve değişimi gerçekten isteyip istemediğimi daha net düşündüm. Kendini değiştirince dış dünyanın değişebileceğine olan inancım arttı. Her şey daha da güzelleşecek. Hayaller başladı:)” Mehtap Işık

  “Benim için verimli bir atölyeydi farkındalığım arttı gölge yanlarımı gördüm hayatımın her alanında karşıma çıkan benim hayatımı mahveden o olaya gidip tüm duygularımı boşalttım hafifledim ağzınıza emeğinize sağlık herşey için teşekkür ederim ” Selma Yonar

  “Günaydın hocam bu sabah ben de çok farklı uyandım. İsteksiz ve bıkkın şekilde kalkıyordum bugün daha bilinçli ve bazı farkındalıkları edinmiş kalktım  bundan sonra da çoğu olaya daha pozitif bakacağımı biliyorum çünkü her şey kendimizde bitiyor, bizimle başlıyor her şey  sizi seviyorum.” Feridenur Tacar

  “Sanırım bu eğitime katılırken, başından buyana kalbimdeki ve niyetimdeki şifalanma duygusu beni yönlendirdi ve aklımda nasıl yapabilirim dediğim şeyleri öğrendim. Çok teşekkür ederim Gonca hanım” Semra Topaloğlu

  “Gonca Hanım merhaba, atölye çalışması için çok teşekkür ederim. Farkındalığımı artıran ve kendimde tam fark etmediğim korkularımı görmemi sağladınız. Farklı tekniklerle geçmişi nasıl değiştirebileceğimizi öğrettiniz.  Her şey için tekrardan çok teşekkür ederim iyi ki varsınız iyi ki yollarımız kesişmiş . Hanife

  Daha önce gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarımız sonrası geribildirimler:

  “Beliz Hanım Merhaba, bir şey paylaşmak istiyorum. Atölye çalışmalarından sonra bende değişiklik oldu. Biraz daha beklemek istedim bir şeyler daha olacak mı diye. Dün akşam yine aynı şekilde daha önce verdiğim tepkileri beni üzen öfke duyduğum kişiye karşı nötr hissettim. Nasıl güzel bir hismiş. Çalışmada o kişiye karşı hissettiğim kaya gibi içimden çıktı demiştim. Gerçekten üzerimden yükü gitmiş. Teşekkür ederim tekrar binlerce kez çok çok sağolun. İyi ki tanıdım sizi.”

  “Merhaba, akşamki travma çalışmasından sonra kendimi hafiflemiş  hissediyorum.  üstümden tonlarca ağırlık kalktı sanki. Son hatırladığım  diye bişey yok garip, bomboş… elim kolum boynum omuzlarım gevşedi hamur gibi. Bugün küçük canan la program yaptık çocuklar gibi eğlenmeye karar verdik. Sahi en son ne zaman bu kadar özgür oldum. Siz çok iyi bir rehbersiniz.” Canan

  “Merhaba Gonca hanım, Çok güzel bir çalışmaydı benim için farkında olduğum anlar çoğaldı. Kendimle ilgili farklı duyguları keşfettim emekleriniz için çok teşekkür ederim. Çalışmalarınızı daha çok deneyeceğim olumlu yönlendirmeleriniz için teşekkürler sevgiler” Deniz İnci Gündebahar

  “Canım Hocam Canım Dostum, Size ne kadar teşekkür etsem azdır perşembe gecesi yaptığımız ilişki  calismasi sonrası Cuma günü isyerimde harika geri dönüşler aldim  sohbetim tarzım  ve konuşmalarim için  çok içten güzel sözler duydum Maşallah diyeyim Yaptığımız her çalışma  fazlasıyla  dönüyor. İyi ki varsınız ve iyi ki sizinle karşılaşmısim Hep   mutlu olun Sevgiler…” Aysel Gümüş

  “Geçmişte yaşananlar neden sürekli hala beni rahatsız ediyor aklımdan çıkmıyordu .. “ Kendine kızmayı bırak . Geçmişe yüzlerce kere dönsen de yine aynı şekilde davranırdın . “ diye seslendiğini duyduğum Gonca hanımın çağrısı ile başlayan harika bir dönüşüm programı başladı birlikte… Şimdi baktığımda geçmiş o kadar da korkutucu değil hatta bi o kadar güzelmiş yaşananlar yine aynı ben olurdum , anlayış ve derin bir kabulle adanmış olarak .. ohh iyi ki bu çalışmada buluştum sizinle ve devam etme niyetindeyim daha teşekkürler Gonca hocam. Bu çok kıymetli çalışmalarla buluştuğumuz için yol ve yöntemleriniz için teşekkürler  Doktor Ö.”

  “Gonca Hanımı uzun süredir sosyal medyadan takip ediyorum, atölye çalışmasına katılma fikri beni heyecanlandırdı. Ruhuma çok ağır geldiği halde güçlü kalmaya çalışarak yaşadığım travmaların acısını bedenime kitlediğimi ve yıllar geçse de bu acının geçmediğini birlikte yaptığımız atölye çalışmasında öğrendim. Çalışma sonrasında önce bedenime ve sonra ruhuma gelen huzuru anlatamam, boşuna yıllardır hamallık yaptığımı farketmemi sağladı, şimdi daha huzurlu ve mutluyum. Güler yüzü, samimiyeti ve uzmanlığı  için Gonca Hanıma  teşekkürlerimi iletmek isterim, iyi ki tanımışım sizi, sevgiler. Asude”

  “Bakış değişince akış da değişir, atölyesine katıldığımda, bazı şeyleri fark ederek, bazı şeyleri okuyarak, bazı şeyleri de duyarak gelmiştim. İşte bazen bilmek yetersiz kalıyor. Eğer bildiğin şeyi; değiştirip – dönüştüremiyorsan sorun bir şekilde hayatında devam ediyor. Gonca hanım siz bilginiz, tekniğiniz ve emekleriniz sayesinde bildiğim şeyi değiştirip dönüştürmemi sağladınız . Duygu boşalması sayesinde gece inanılmaz enerjiktim, hiç uyumak istemedim, sanki dünyayı değiştirme gücünü elime geçirmiştim. Duygu boşaldıktan sonra sırtımdaki yüklerden kurtulmak, yıllardır ağrıyan omuzlarımın hafiflemesi beni tüy gibi hafifletti. Tekniğinize, emeğinize, sabrınıza çok teşekkürler  başka çalışmalarda buluşmak dileğimle. Yazdıklarımı da isimli veya isimsiz istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz, aldığım fayda ve bilginin maksimum alanda tüm evrene yayılmasına katkıda bulunmak isterim belki bilip de benim gibi değişip – dönüşemeyenlere ilham olur” Özlem Berber

   Adınız, Soyadınız

   Telefon Numaranız (Başına 0 koyarak ve boşluk bırakmadan girin)

   E-posta Adresiniz

   Doğum Yılınız

   Yaşadığınız Şehir

   Probleminizden kısaca bahsedin

   Mottomuz: “Bakış değişince Akış da Değişir.” (Beliz Gonca Kubat)

   error: Content is protected !!