fbpx

İdeal Bedene Ulaşmada Bilinçaltının Etkisi

Yaptığın çeşitli diyet ve spora rağmen kilo veremiyor, yeme isteğini kontrol etmek azap halini alıyorsa gözden kaçırdığın bir şeyler olabilir. Belki de daha önce kilo verdin ancak sonra tekrar geri aldın ve kilo vermeye dair inancın azaldı.

Kilolu olmaya sebep olan tek bir faktör olsaydı, bu kolaylıkla çözülebilen bir konu olurdu. Ancak sebepler kişiye göre değişkendir. Belki de bu sorunu yaşayan kişi sayısı kadar sebep bulunur. Başlıcaları:

*Kilo, kolektif bilinçte başlar. Geçmişte yaşanılan açlık ve kıtlıklara direnme içgüdüsü bedenin kiloyu tutmasında etkili bir faktör olabilir.

*Anne karnında, annenin duygu ve düşünceleri, beslenme tarzı etkili olur.

*Sağlıkla ilgili etmenler: İnsülin direnci, tiroid hormonun yavaşlığı, aşırı kortizol üretimi, vitamin eksiklikleri gibi birçok neden olabilir. (Bunları öncelikle kontrol ettirmeniz ve gereken tedaviyi uygulamanız önemli.)

* Harcanan enerjiden fazlasını almak, hareket eksikliği, bedende depolanmasına sebep olur.

*Şuuraltına yerleşmiş biriken negatif duygular kiloyu tutan en etkili faktörlerdendir.Araştırmalar bir insanın bedeninde 6-20 kg arasında bir atık olduğunu ortaya koymuştur. Bedenimiz yediklerimizin yanı sıra duygu, düşünceler ve anıları depolar. O nedenle yalnızca diyet yapmak çoğu zaman kalıcı sonuç vermez. Öncelikle bırakamadığınız ne varsa fark edip salıverdiğinizde ideal bedeninize daha kolay ulaşırsınız.

Kilo ile ilgili yaptığımız çalışmalarda geçmişte biriken öfke, üzüntü gibi kayıtları çözdüğümüzde bedenin rahatlayarak kilo verdiğini gördük. Biri eşine karşı bastırdığı duyguları, bir başkası kaynanasının ona gençken yaptıklarını içinde tutarken, bir diğeri eskiden aç kalma korkularıyla besinleri farkında olmadan bedeninde depolamıştı. Bilinçaltında kilolu olmanın onu tacizden koruduğu, güçlü göründüğü, sağlıklı olduğu gibi farklı inanç kayıtları olabiliyor. Seanslarda konular çözüldükçe danışanlarımın kilo verdiği haberlerini almaya başladım.

Birçok kişi duygularını bastırmak ya da tatmin için yemeye yönelir. Bazıları çocukluktan yemezse zayıf düşeceğine, yemenin ona güç vereceğini kodlanır. Kendisiyle ilgili sıkıntılarını yedikçe azalttığını düşünenler tanıdım. Yemek yemek duygularımızı bastırmak ya da doyurmak için yapılan bir aktivite değildir. Zihnimizdeki kilo ve yemek ile kayıtlar değişince kontrolü sağlamak kolaylaşır. Vücuttaki tüm organların çalışması bilinçaltının kontrolündedir. Bu nedenle bilinçaltı nasıl iyileştireceğini de bilir. Bir sorunun çözümü onu yaratan düşünce kalıbını değiştirmekle başlar.

Kilo konusu kapsamlı bir çalışma gerektiren bir konudur. Zihinde yemek yeme ve ideal bedenle ilgili farklı duygular olabilir. Yemek yemek bazen duyguları bastırmada kullanılan bir eylem de olduğu için öncelikle o duyguları çözümlemek yeme isteğini dönüştürebilecektir. Bununla beraber bedende tutulan sadece yemeyle alınanlar değil, biriken öfke, üzüntü gibi duygular da olduğundan onları regresyon, affetme, topraklama, serbest bırakma gibi çalışmalarla boşaltmak kilo vermeyi kolaylaştırır. Aslında herkesin kilo ve yeme ile ilgili sorunu farklı olduğundan olumlama ve telkinler kişiye ve hayatına özel tasarlanmalıdır. Kiloyu oluşturan ve tutan kişiye göre değişen bilinçaltı kayıt ve inançlardır.

Ekte hazırlamış olduğum telkin; kilo verme ile ilgili genel konular üzerinden ideal bedene yönelik zihinsel kodlamalardan oluşmaktadır.

Yeni bir nöron bağlantı sürecinin 21 gün olduğu tespit edilmiş, bir davranış değişik sürecinin ise davranışa göre değişkenlik gösterdiği ancak ortalama 66 gün olacağı hesaplanmıştır. O nedenle bu telkini en az 21 gün aralıksız dinlemeniz kendinizle ilgili yeni imge ve inanç oluşturmanız açısından önemlidir.

Bu kaydı araba kullanırken ve dikkat gerektiren bir iş yaparken dinlemeyin. Meditasyon ve telkinler tıbbi tedavi yerine geçmez, zihni programlamaya yönelik olumlamalardır.

Bu telkini uzanmış ya da rahat oturur pozisyonda dinleyebilirsiniz. Kulaklıkla dinlemeniz etkiyi arttırır.

 

İdeal Beden / Bilinçaltı Kilo Verme / Sağlıklı Zayıflama Telkini için link:

 

Ne kadar diyet yapsan da kalıcı kilo veremiyor, verdiğin kiloları geri alıyor, duygularını tatmin etmek için yemek yediğini düşünüyor ve artık kilo sorununu bilinçaltında çözmek istiyorsan aşağıdaki formu doldur, duygu odaklı terapiler ve zihinsel kodlamalarla ideal bedenine nasıl ulaşacağını öğren.

  Adınız, Soyadınız

  Telefon Numaranız (Başına 0 koyarak ve boşluk bırakmadan girin)

  E-posta Adresiniz

  Doğum Yılınız

  Yaşadığınız Şehir

  Probleminizden kısaca bahsedin

  İçsel Dönüşüm Uzmanı Beliz Gonca Kubat sizi problemlerinizden kurtulmaya ve hayatınıza pozitif bir yön vermeye davet ediyor. Beliz Gonca Kubat'tan Bireysel Seans alarak tüm sorunlarınızdan hızlıca kurtulmak için buraya tıklayın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  error: Content is protected !!