fbpx

İçimizdeki Virüsler

Virüsler kendi kendini çoğaltabilen, en basit organizmalar olarak bilinmektedir. Peki, biz içimizde neleri çoğaltıyoruz?

Kaygıları, korkuları, nefreti, kızgınlığı içimizde büyüttükçe virüs gibi bizi yakmıyor mu? Gözle görülemeyen ama içimizi acıtan virüs duygularımız…

Dünyayı anlamak istiyorsak kendimizi anlamayla yola çıkalım. İçimizde nelerle savaşıyoruz, kendimize ne yalanlar söylüyoruz, nefsimize nasıl zulmediyoruz, hangi zarar veren duygularımızı beslemeye devam ediyoruz? İçimizde kendi oluşturduğumuz virüslerin farkında mıyız?

Kendimizle baş başa kaldığınızda pişmanlık, suçluluk, kızgınlık, kırgınlık, acı içeren duygu ve düşünceler içimizi kemiriyor mu? Sürekli konuşan negatif ses de insanın enerjisini tüketen bir virüs değil mi ki?

Virüsler en zayıf anlarımızda vuruyor. En zayıf anlarımız korktuğumuz, endişeleri beslediğimiz, yalnız kaldığımız, terk edildiğimiz, değersiz, yetersiz hissettiğimiz, öfkeyle dolduğumuz anlar…  Zayıf anlarımızı da güçlendirmek de elimizde. Yalnızlığımızla barışmak, yeterliliğimizi bilmek, değerimizin farkında olmak, öfkeleri boşaltmak, korkulardan çıkmak, endişelerden arınmak. Tabi ki bunları başarmak da bir yanmayı gerektiriyor, tıpkı virüsle savaşırken bedenin ateşlendiği gibi.

Hırs, aç gözlülük, kıskançlık, rekabet kemiren virüsler değil mi?

Nefret hissederken içinde bulunduğu kişiyi acıtmıyor mu?

Takıntılar da bir virüs gibi değil mi?

Korku da salgın gibi yayılmıyor mu?

Hele hele içimizde şişen öfkeler. Nefes alış verişimizi bile zora sokan öfkeler. Zihnimizi, bedenimizi kasıp kavuruyor mu? Bastırsak da çıkartsak da…

Virüsler hayatta kalmak için nasıl mutasyona uğruyorsa biz de hayatta kalmak, hayatla uyum içinde yaşamak için duygularımıza mutasyon/içsel dönüşüm yapamaz mıyız?

Biz içimizdeki virüsleri evrimleştirdikçe, dışımızdaki virüsler de evrim geçirecektir.

Evet, hayatta her zaman virüsler / olumsuzluklar olacaktır. Sağlıklı beden ve zihin için bize düşen bağışıklığımızı / hayat enerjimizi güçlü tutmaktır.

#goncakubat @hayal.ada

 

İçindeki virüs duygulardan  özgürleşmek, sorunlarına yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi almak için başvuru formunu doldurabilirsin.

  Adınız, Soyadınız

  Telefon Numaranız (Başına 0 koyarak ve boşluk bırakmadan girin)

  E-posta Adresiniz

  Doğum Yılınız

  Yaşadığınız Şehir

  Probleminizden kısaca bahsedin

  İçsel Dönüşüm Uzmanı Beliz Gonca Kubat sizi problemlerinizden kurtulmaya ve hayatınıza pozitif bir yön vermeye davet ediyor. Beliz Gonca Kubat'tan Bireysel Seans alarak tüm sorunlarınızdan hızlıca kurtulmak için buraya tıklayın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  error: Content is protected !!