fbpx

Yaşamaktan çok ölmek istiyoruz çünkü yaşamayı bilmiyoruz.

Ölmekten çok, yaşamaya korkuyor belki insan. Yaşamını sonlandırmak isteyen ancak; inançları, korkuları, arkasında geri kalanlara ne olacağı kaygıları nedeniyle çok istediği halde bunu yapmayan birçok kişi var.

Peki, insan neden yaşamaktan korkar ya da neden yaşamını sonlandırmak ister? Bunun birçok nedeni olabilir. Hayatla baş edemeyeceği, başarısız olacağı korkuları, iş, para, sevdiklerinin kaybı, sorumluluklardan kaçmak, destek bulamamak, reddedilmişlikler, utanç, çaresizlik duyguları, haksızlığa uğradığı düşünceleri, umutsuzluk…

Çocukluk travmaları, yalnızlık duygusu, kendini bulunduğu ortama ait hissetmemek, atalardan taşınılan etkiler insanın hayata bakışını etkiler. Bazıları bu durumların üstesinden gelirken bazıları kaçışı seçer. 

Başkaları ne der kaygılarından, kendini tanımak yerine çocukluktan bu yana söylenilenleri kendine zırh yaptığından, sevmeyi, sevilmeyi, değerini bilmediğinden, hayatı anlamadığından, amaçsızlıktan yaşamayı bilmez ve bilmediği şeyden gitmek ister.

Kendini tanımak, gölgelerinle yüzleşmek, içten itiraflarla karanlık yönlerini fark etmek, sonra tozlarını silkeleyerek ışığını kendine yakmak kolay süreçler değildir. Depresyona girmek, kendini kapatmak, dış dünyayı suçlamak kolayına kaçmaktır.

Direk intihar etmese de aslında yaptıklarıyla dolaylı şekillerde kendini öldürür insan; sağlığına dikkat etmeyerek, alkol, uyuşturucu, sigarayla ömrünü törpüleyerek, fazlaca yiyip vücuduna zarar vererek, canının kıymetini bilmeyip bedenini aşırı zorlayarak, kendini erteleyerek, sınırlarının ihlal edilmesine izin vererek. Aslında ne yaşıyor ne ölüyor belki de arafta kalıyor insan bu şekilde. Yaşamak risklidir, cesaret ister.

Yaşamdaki bu ölüm isteğinden çıkmanın yolu: Olumsuzlarla çevrilmiş olan, kendini sıkışmış, yalnız hissettiren içsel odanın kapılarını açman ve içindekileri paylaşmaktır. Bunu yapmak elbette kolay değildir: kendini o kadar umutsuz hissederken başka birinin sana yardım etmesi çok zor gibi gelebilir. Aslında dışarıdan gibi görünen etki, senin içsel gücünü harekete geçirecek, belki kendine bile itiraf etmekten çekindiğin duygularını fark etmen onları salmanı kolaylaştıracaktır. Birçok insanın benzer duygu ve düşünceleri hissedebileceğini bilmen, yalnız olmadığını fark ettirirken; kendine de tolerans tanımanı sağlayacaktır. Sonuçta senden başka kimse seni yaşamı sevmeye ikna edemez.

*Beliz Gonca Kubat

 

İçsel dönüşüm sistemiyle farkında olarak ya da olmayarak aldığın negatif kodlardan, hayatı sınırlayan etkilerden, travmaların olumsuz duygularından özgürleşerek; kendini, gölgelerini ve potansiyelini keşfetmek istersen aşağıdaki formu doldurabilirsin. Uygun bir program oluşturmak için en yakın zamanda telefonla dönüş yapılacaktır.

  Adınız, Soyadınız

  Telefon Numaranız (Başına 0 koyarak ve boşluk bırakmadan girin)

  E-posta Adresiniz

  Doğum Yılınız

  Yaşadığınız Şehir

  Probleminizden kısaca bahsedin

   

  İçsel Dönüşüm Sistemiyle yaşamı değişenlerden gelen notlardan:

  Danışanlardan Gelenler – Beliz Gonca ile Hayata Farklı Bak (goncakubat.com)

  İçsel Dönüşüm Terapisti Beliz Gonca Kubat sizi problemlerinizden kurtulmaya ve hayatınıza pozitif bir yön vermeye davet ediyor. Beliz Gonca Kubat'tan Bireysel Seans alarak tüm sorunlarınızdan hızlıca kurtulmak için buraya tıklayın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  error: Content is protected !!