fbpx

Neden kısır döngüler yaşıyoruz?

Hayatımda işimde, ilişkilerimde niçin aynı şeyleri yaşıyorum, kısır döngülerden çıkamıyorum diyorsan;

Yeni bir ilişkiye, işe başlarken kendini geçmişin etkisinden arındırıp, yepyeni bir sen olmayı biliyor musun?
Eğer eskilerin kalıntıları zihninde kaldıysa; yeni dediğin de eskinin benzer bir versiyonu oluyor.

Dünyaya geldiğinden bu yana gördüklerin, duydukların, yaşadıklarınla bilinçaltın kayıt tutuyor, duygu haznen ne ile doluysa onları yaşamaya devam ediyorsun ta ki geçmişten uyanıp, yeni doğan günün getirdiklerine kendini açana dek.

Zihin tanıdıklığı sever; ondandır küçük yaşlarda gördüklerine çekilişi. Her ne kadar büyüdüğü ortamda küçükken rahatsız olduğu şeyler olsa da ona benzeyen kişi ve olaylara yönelir. Güvensiz ortamda büyümüştür; güvensizlik deneyimleri yaşamaya devam eder, değer görmemiştir; ne kendi değerini bilir ne de dışarıdan görür, kıyaslanmıştır; kendini yeterli bulmaz, cinsiyetinden dolayı aşağılanmıştır; erilliğini/dişiliğini içinde reddettiği parçasıyla partnerlerinden beklediği ilgiyi alamaz, erken yaşlarda terk edildiğini düşünmüşse; bağımlı ve ya kaçıngan ilişkiler yaşar, çocukken kendini ifade ettiğinde küçük görülmüştür içine kapanmıştır, paranın zor kazanıldığına inanmıştır; işlerinde zorlanır ve daha birçok zihnin devam eden illüzyonlarını yaşar. Aslında rahatsız eden her duygu, değiştirilmek istenilen her davranış bilinçaltında bir kayıtla bağlantılıdır.

Çoğu zaman acı veren bir ilişki, mutsuz eden bir iş olsa da; kaybetme korkuları, riskten kaçınma, belirsizlik endişesi gibi sebeplerden tutunmaya devam eder insan. Bazen sistem senin yapamadığını mecbur bırakıp yaptırır. Sevmediğin ancak korkuların nedeniyle bırakamadığın eşin ihanet eder, mutsuz olduğun işinden çıkarılırsın, istemediğin yerden gönderilirsin…

Hayatında gidenlere başka bir açıdan baktığında;
Belki de sen gönderiyorsun:
Düşüncelerinle, yaptıklarınla, yansıttıklarınla, farklı arayışlarınla…

İlişkilerinde içinden yansıyan seni karşında oynattığının farkında mısın?

Kendindeki gölgelerinin, karanlık yüzünün, korkularının, bastırılmış duygularının, kodlamalarının, çocukluktan bu yana oluşan inançlarının farkında mısın?

Asla aldatmaz diye düşünüyordum dediysen; niçin böyle bir garanti istedin hayattan? Başkası adına karar vererek bir nevi şirk koşmadın mı? Aldatma kelimesinin aklından geçmesi bile bir nevi bunun düşüncesinin varlığından değil mi ki zaten. Düşüncende varsa gerçekte de görmek seni şaşırtmasın. Diğer yandan aslında sen kendini nelerle aldattın? Kendinin önüne neleri koydun, kendini uzağa attın?

Kaybettiğini sandığın şeyin aslında bir başka benliğin olduğunu görüyor musun? Elindekileri kaybetmekten korktukça cehennemine odunlarını taşıyor, gerçekte sahibi olmadığın şeyleri senin zannıyla onları tutmaya çalıştıkça yanıyorsun.

İçindeki duygu renklerini okuyabiliyor musun? Sevginle nefretin arasındaki ince çizginin, incinmişliğin üstündeki öfke maskesinin, acıyla birlikte içinden çıkan farklı bir hazzın, bağımlılıklarının ardındaki korkularının…

Hayattan olumlu ya da olumlu beklenti içinde olmayı bırak. Olumsuz beklentin gerçekleşirse üzüntü, olumlu beklentin gerçekleşmezse yaşayacağın hayal kırıklığı olacak. Neyi ne kadar kontrol edebiliyorsun ki…

Geçmişin öğretilerini fark ettiğinde; olanlara, sana bunları yaşatanları kızmayı bırakacak; bunların etkilerinden özgürleşerek bambaşka dünyalar kurabileceksin kendine.

Geleceği istediğin gibi dizayn etmenin yolu; geçmişin etkisinden özgürleşmekle olur. Elbette kolay değildir alışılmışı bırakmak, yılların duygularını dönüştürmek, ancak kararını verdiysen; eskide kalman da zordur.

Geçmişten özgürleşmenin birçok yolu vardır; kimi dibi görür sıçrar, kimi ilham alır kendini keşfeder, kimi düşüncelerini ve hayatına ektiği tohumları fark eder değişir, kimi duygularının kayıtlarını görür ve onlarla yüzleşir, kimi zihnindeki resimleri değiştirir, kimi kendini okur, kimi rehberlik alır. Aslında rehberlik aldığı da kendinden başkası değildir hakikatte.

Geçmişe dönüp bakman azaldıkça ileriye doğru daha kolay ve sağlıklı yol alacaksın.

Eğer geleceğim geçmişimden farklı olsun diyorsan; içsel dönüşüm sisteminde sana uygun yolları keşfedebilir ve idealindeki hayat, iş, ilişki için tohumlar ekebilirsin. Göreceksin ki bakışın değişinde hayatının akışı da değişecek.

Sınırlı sayıda kişi ile çalışma yaptığımız içsel dönüşüm sistemine hemen katılmak için formu doldur, en uygun zamanda arayalım.

  Adınız, Soyadınız

  Telefon Numaranız (Başına 0 koyarak ve boşluk bırakmadan girin)

  E-posta Adresiniz

  Doğum Yılınız

  Yaşadığınız Şehir

  Probleminizden kısaca bahsedin

  Çalışmalarla ilgili daha detaylı bilgi istersen: https://goncakubat.com da bilimsel açıklamalar mevcut.

  İçsel Dönüşüm Uzmanı Beliz Gonca Kubat sizi problemlerinizden kurtulmaya ve hayatınıza pozitif bir yön vermeye davet ediyor. Beliz Gonca Kubat'tan Bireysel Seans alarak tüm sorunlarınızdan hızlıca kurtulmak için buraya tıklayın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  error: Content is protected !!